Šoštanj – mašni nameni

Urnik svetih maš

Župnijska cerkev sv. Mihaela:
– ponedeljek, sreda in petek ob 7.00 uri
– torek, četrtek in sobota ob 19.00 uri (18.00 uri v zimskem času)
– nedelja ob 7.00, 8.30 in 11.30 uri

Mestna cerkev sv. Mohorja in Fortunata:
– ponedeljek, sreda in petek ob 19.00 uri (18.00 uri v zimskem času)
– torek, četrtek in sobota ob 7.00 uri
– nedelja ob 19.00 uri (18.00 uri v zimskem času)

 

Oznanila

Od 26. septembra do 2. oktobra 2022

DATUM

GODOVI, PRAZNIKI

MAŠNI NAMENI

26. PONEDELJEK

Kozma in Damjan, mučenca

 

+ Jože Reberšak

+ Jože Justin

+ Alojz Azola

27. TOREK

Vincencij Pavelski, duhovnik

 

+ Ivica Vrabič

+ Marija Usar

+ Franc Dobnik (8. dan)

28. SREDA

Venčeslav, mučenec

– za zdravje v družini

+ Franc Druks

+ Ločanovi

29. ČETRTEK

Mihael, Gabrijel in Rafael, nadangeli

 

+ Elica Težak

+ Alojz Petrič in Pusovnikovi

+ Miha Dermol in Tretjakovi

+ Valentin Kotnik (8. dan)

30. PETEK

Hieronim, duhovnik

+ Angela in Vinko Sovič

+ Strožičevi in Jevšnikovi

+ Martin Delopst

1. SOBOTA

Terezija Deteta Jezusa, redovnica

+ Cilka in Franc Vodovnik ter sorodniki

+ Jože Vrčkovnik

+ Marija Sovič

2. NEDELJA

27. NEDELJA MED LETOM – ROŽNOVENSKA NEDELJA,

Angeli varuhi

 

* ZA ŽUPLJANE

+ Martin in Anica Anžej ter sorodniki

+ Niko in Zdravko Kugonič

+ Marija in Martin Mravljak

   Ministrirajo: v župnijski cerkvi: Gašper Turinek

                         v mestni cerkvi: Metod Apatič

  V nedeljo bo pri Sv. Križu romarski shod s sv. mašo ob 10.30 h.

Od 19. do 25. septembra 2022

DATUM

GODOVI, PRAZNIKI

MAŠNI NAMENI

19. PONEDELJEK

Januarij, škof in mučenec

 

+ Hribernikovi in Krumpačnikovi

+ Marjan Jelen

– za zdravje

20. TOREK

Andrej Kim in drugi korejski mučenci

 

+ Zepanovi

+ Franc Ledinek (30. dan)

+ Zdravko Stopar (8. dan)

21. SREDA

Matej, apostol

– za zdravje in v zahvalo v družini

+ Jurija Vededig

+ Anton Čebul

22. ČETRTEK

Mavricij, mučenec

 

+ Plaskanovi in Grabnerjevi

+ Jože Borovšek (30. dan)

+ Jože Mahne (8. dan)

23. PETEK

Pij iz Pietrelcine, redovnik

+ Marija Anžej

– v zahvalo sv. Jožefu za uslišano prošnjo

+ Franc, Jožefa in Helena Kugonič

24. SOBOTA

A.   M. Slomšek, škof

+ Franc in Marija Hudales

+ Pavel Mevc in Angela Ločan

+ dva Alojza Rožič

25. NEDELJA

26. NEDELJA MED LETOM – ŠMIHELSKA IN SLOMŠKOVA NEDELJA,

Sergij Radoneški, menih

* ZA ŽUPLJANE

+ Ivan Pirečnik

+ Mihael Bolha

+ Lesjakovi in Oblakovi