OZNANILA

V tej rubriki najdete aktualne dogodke povezane z našo župnijo, cerkvijo na slovenskem pa tudi po svetu.

Blagoslov zelenja

5 aprila, 2020
Blagoslov zelenja V kolikor ne boste v tem času zbrano spremljali prenos, opravite sami ali v družini tale obred: Se pokrižate in se spomnite blagoslovov preteklih let. Nekdo prebere evangeljski odlomek Iz svetega Evangelija po Mateju Ko so se približali Jeruzalemu in prišli do Bétfage ob Oljski gori, je Jezus poslal dva učenca in jima

Križev pot

1 aprila, 2020
Ko premišljujemo Jezusovo trpljenje, tudi naša človeška bolečina ni več tako težka. Velika opora v hoji za trpečim Gospodom nam je, posebno v postu, molitev križevega pota. Postaje, kot jih poznamo danes, so nastale šele v 17. stoletju. Te so povzete po Svetem pismu, nekatere (trije Jezusovi padci, Veronika) pa po izročilu. Križev pot molimo

Papež Frančišek: »GOSPOD, NE PUSTI NAS NA MILOST IN NEMILOST VIHARJU.«

27 marca, 2020
S to prošnjo se je papež Frančišek nocoj obrnil k Bogu. Pred praznim trgom sv. Petra, ki je odražal stanje po svetu, je vodil molitev za konec pandemije in podelil blagoslov Urbi et Orbi, mestu in svetu, kar običajno stori le za božič in veliko noč. Gosta tema je zagospodovala nad našim življenjem. Iznenada nas

Papež Frančišek bo danes, 27. marca, ob 18. uri podelil evharistični blagoslov Urbi et Orbi s popolnim odpustkom – Prenos na TV SLO 2

27 marca, 2020
Sveti oče Frančišek je v času izrednih razmer zaradi epidemije COVID-19, ki ogroža celotno človeštvo, povabil katoličane, naj se mu duhovno pridružijo v molitvi v petek, 27. marca 2020, ob 18. uri. Molitev svetega očeta bo mogoče spremljati v živo preko medijev, sklenila pa se bo z evharističnim blagoslovom, ki ga bo podelil Urbi et

Praznik Gospodovega oznanjenja

25 marca, 2020
Praznik Gospodovega učlovečenja po Mariji je praznik vseh naših živih in pokojnih mater, ki so v moči svoje vere po Marijinem zgledu izrekle in še danes izrekajo: »Zgodi se mi po tvoji volji,« in tako odpirajo, in ve odpirate, svoja srca novemu življenju. O, kako nekaj velikega je mati. Kako že pravi pesem o materi: