7. razred

Pozdravljeni starši in veroučenci!

Za dodatna pojasnila smo dosegljivi na naslednjih elektronskih naslovih:
ivan.hrastnik@gmail.com

Spoštovani veroučenci!

Pred nami je 1. adventna nedelja, s katero bomo vstopili v adventni čas, čas pričakovanja in priprave na BOŽIČ.

Vabljeni ste, da doma naredite adventni venec, ga fotografirate in pošljete fotografijo na mail: ivan.hrastnik@gmail.com, nato pa bodo fotografije adventnih vencev objavljene na župnijski internetni strani (www.zupnija-sostanj.com).

Želim blagoslovljen vstop v adventni čas!

Spoštovani starši veroučencev!

Zaradi neugodnih okoliščin in ukrepov v povezavi s širjenjem koronavirusa, je z odlokom slovenske škofovske konference verouk do nadaljnjega odpovedan. To pa seveda ne pomeni, da odpade verska vzgoja Vaših otrok. Velikokrat ste že lahko slišali iz strani škofov, duhovnikov in katehetov, da je prva veroučna šola in vzgoja v veri prav domača hiša; prvi kateheti pa starši. Duhovnika in katehistinje smo le pomoč vaši vzgoji. Sedaj je čas, ko se bo to še v večji meri udejanjilo. Naprošam vas, da v teh težkih časih ne pozabite na versko vzgojo vaših otrok. Prva in najpomembnejša veroučna naloga je skupna družinska molitev. Ni potrebno, da je dolga in zahtevna. Pomembno je, da je redna in SKUPNA.

Vsak teden naj otroci naredijo novo poglavje iz učbenikov, ki jih uporabljajo pri rednem verouku. Spodbudite in pomagajte veroučencem, da bodo te naloge zavzeto naredili. Vabljeni, da redno spremljate župnijsko internetno stran in prejete e-maile.

Vse prav lepo pozdravljam in želim, da bi Vaše družine spremljal obilen Božji blagoslov!

Ivan Hrastnik, kaplan